برخی ازگرایشهای کارشناسی ارشد پرستاری

دانشجویان پرستاری پس از فارغ التحصیلی می توانند در رشته های متعددی - بیست و سه رشته - ادامه تحصیل بدهند. از این رشته ها سه گرایش   پرستاری،   پرستاری مراقبتهای ویژه،   پرستاری ویژه نوزادان   مربوط به رشته پرستاری می باشند که در زیر دروس هر کدام ذکر شده است. مدت دوره کارشناسی ارشد معمولا دو سال است و دانشجو با دفاع از پایان نامه می تواند فارغ التحصیل گردد. امتحانات ورودی سالانه توسط وزارت بهداشت ، دانشگاه تربیت مدرس ، دانشگاه آزاد برگزار می شود و در گرایش انتخابی خود باید در آزمون ورودی شرکت کنید. شما در سالی مجاز به شرکت در امتحان کارشناسی ارشد هستید که تا شهریور همان سال بتوانید فارغ التحصیل شوید. منابع این رشته ها را می توانید در لینک منابع کارشناسی ارشد در بالای همین صفحه پیدا کنید.


کارشناسی ارشد پرستاری

این گرایش خود می تواند بصورت گرایشهای مختلف دنبال شود مانند داخلی-جراحی ، مدیریت ، کودکان ، روانی ، مادر و نوزاد ، بهداشت جامعه که معمولا بعد از قبولی در خود دانشگاه با تمایل دانشجویان مشخص می گردد.  مواد امتحانی شامل پرستاری داخلی جراحی، کودکان، روان پرستاری، بهداشت جامعه، بهداشت مادر و نوزاد، زبان عمومی می باشد.

کارشناسی ارشد پرستاری مراقبتهای ویژه

تمرکز این رشته بر مراقبت از بزرگسالان بدحال می باشد مانند کسانی که در بخشهای اورژانس ، سی سی یو ، آی سی یو و دیالیز بستری می شوند. مواد امتحانی این گرایش شامل پرستاری مراقبت ویژه ، پرستاری داخلی جراحی ، بهداشت روان ، زبان عمومی می باشد.

کارشناسی ارشد مراقبتهای ویژه نوزادان

مواد امتحانی شامل پرستاری کودکان ، پرستاری مراقبت ویژه ، بهداشت مادر و نوزاد ، برنامه کشوری شیر مادر و احیاء نوزاد ، واکسیناسیون و ارتقای سلامت مادر و نوزاد ، زبان عمومی می باشد. تمرکز این رشته بر مراقبت از نوزادان و اطفال متمرکز می باشد.تاريخ : ۱۳٩٢/٥/۱۳ | ۳:٤۳ ‎ب.ظ | نویسنده : عصمت شادنام | نظرات ()
.: :.